İŞ ORTAKLARIMIZ

Horizon Gıda Paz. A.Ş.

Yıldız Holding bünyesinde geleneksel kanal satış şirketi olarak 2012 yılında kurulan Horizon Hızlı Tüketim A.Ş, başta Ülker markalı Gıda ve İçecek ürünleri olmak üzere kişisel bakımdan bebek mamasına kadar 40’ın üzerinde farklı kategorideki ürünleri Türkiye’deki 180.000 satış noktasına ulaştırmaktadır.

2012 yılında Yıldız Holding’in 4 şirketinin birleşmesinden doğan Horizon, çok genç bir şirket olmasına rağmen kurulduğu yılın sonunda Capital 500 şirketler listesine 74. sıradan giriş yaptı. Gerek ürün gamı, gerekse organisayonel büyüklük açısından, Türkiye'nin en büyük hızlı tüketim satış şirketi sayılan Horizon Gıda, tüketicisine ulaşılabilir, uygun fiyatlı, kaliteli, taze ve lezzetli ürünler sunmayı amaçlamaktadır.

Hizmet kalitesinde, satış noktasında ve tüm satış operasyonlarında mükemmelliği önemseyen Horizon, 2000’den fazla çalışanıyla müşterilerine her gün bir öncekinden daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti.

Uzak Doğu’da kullanılan işlevsel içeceklerden ilham alan Dietrich Mateschitz 1980’lerin ortalarında Red Bull’u kurdu. Sadece yeni bir ürünün piyasa çıkmasını sağlamadı aynı zamanda benzersiz bir pazarlama konsepti de geliştirdi ve 1 Nisan 1987'de Red Bull Enerji İçeceği'ni Avusturya'da satışa sundu. Böylelikle yeni bir ürün kategorisi doğdu: Enerji içecekleri.

2018 yılı sonu itibariyle 6,8 milyar kutu satışına ulaşan Red Bull’un dünya genelinde 171 ülkede 12.239 çalışanı bulunmaktadır.

Seher Gıda A.Ş.

2003 yılında faaliyete geçen Seher Gıda, çeşitli gıda ürünlerini pazarlayan bir şirkettir. 176 çalışanı ile 130 ürün çeşidine sahip Şirketin, satış ve pazarlamasını yaptığı başlıca ürün grupları; pastörize süt, yoğurt, meyveli yoğurt, beyaz peynir, kaşar peynir, krem peynir, tereyağı ve ayran gibi ürünleri içeren pastörize ürünler grubudur.


Seher Gıda’nın satış ve pazarlamasını yaptığı ürünler, üretim aşamasından tüketileceği ana kadar +4 °C'de muhafaza edilmesi gereken ürünlerdir. Soğuk zincirde ürün dağıtımı, Seher Gıda’nın başlıca uzmanlık alanlarından birisidir. Ürün satış ve dağıtımında kullandığı tüm araçlar ve depolar +4 °C soğutma kapasitesine sahiptir.


Tüm ürünlerini başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere, Bölge Müdürlükleri vasıtası ile Türkiye çapındaki yaygın distribütörlükleri ve zincir mağazalar satış grubu kanalından, büyük, orta çapta marketler ve bakkallara düzenli ve kaliteli servis anlayışı ile ulaştırmaktadır.

Kerevitaş Gıda San. A.Ş.

Türkiye’de perakende dondurulmuş gıda sektörünün ilk şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, 1970 yılında Bursa’nın Akçalar ilçesinde kuruldu. Öncelikli faaliyeti İskandinav ülkelerine canlı kerevit ihracatı olan Kerevitaş, ihracat yaptığı ülkelerden gelen istekler doğrultusunda 1980 yılında dondurulmuş meyve ve sebze üretimine ve ihracatına başladı.


1990 yılına gelindiğinde SuperFresh markası ile meyve-sebze, su ürünleri ve pizza çeşitleriyle Türkiye’de perakende pazarına giren ilk firma olan Kerevitaş, Türk tüketicisini, o zamanlar için son derece yenilikçi anlamlar taşıyan ‘dondurulmuş ürün kavramı’ ile tanıştırdı. Kerevitaş, birkaç yıl içinde sektörünün ilk dondurulmuş milföy ve börek çeşitlerini de ürün gamına ekledi. Kerevitaş bugün SuperFresh markasıyla perakende kanalındaki toplam 128 ürünüyle dondurulmuş gıda pazarının en zengin ürün gamına sahip şirketi konumunda.

1993 yılında ürün gamını genişleterek ton balığı konservesini pazara sunan Kerevitaş, 1994 yılında ‘ilk konserve mısır’ ile raflardaki yerini aldı. Sektördeki yenilikçi tutumu, kalite ve hijyene verdiği önem Kerevitaş’ı ve markası SuperFresh’i sektörün jenerik markası haline getirdi. 


Beyaz Kağıt A.Ş.

2005 yılında, Adana Organize Sanayi Bölgesinde temelleri atılan Beyaz Kağıt, 56.000 m2 açık alan üzerine 40.000 m2 kapalı alana kurulmuş bir üretim tesisidir. Fabrikada deterjan üretimi gerçekleşmekte olup; Toz deterjan (Matik & Elde), Sıvı Deterjan, Yumuşatıcı, Kireç Önleyici, Sıvı ve Jel Bulaşık Deterjanı, Çamaşır Suyu, Genel Amaçlı Temizleyiciler, Sıvı Sabun, Oda Spreyi gibi Kozmetik ürünler ile birlikte ham madde üretim tesisi bulunmaktadır ve günde yaklaşık 1.500 ton deterjan üretim kapasitesi ile Türkiye'nin önde gelen deterjan fabrikaları arasında yer almaktadır. Beyaz Kağıt, sahip olduğu Kalite Yönetim Sertifikaları ile (ISO 9001:2008, GMP, TSE) kalitesini tescillemiş, “Tüm Tüketicilere Tavsiye Etme” ve “Altın Marka ”ödüllerini alarak hızla tüketiciler tarafından kabul görmüştür.

Beyaz Kağıt, ana markası olan “PEROS” ile tüm gruplarda üretim yapmakta olup, Asperox, Sev gibi markalarıyla da ürünlerini nihai tüketicilerle buluşturmaktadır.

Beyaz Kağıt, yurt içi pazarının dışında yurt dışı pazarında önemli rol oynamaktadır. Orta doğu, Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler ile birlikte yaklaşık 72 ülkeye ihracat yaparak hem ulusal hem de uluslararası pazarda, kaliteli ve çevre dostu ürünleri ile dünya standartlarını yakalayarak istikrarlı büyüme ivmesi yakalamış ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir.