KURUMSAL

TARİHÇE

1972 - 1997 yılları arasında Ülker Adana Bölge Müdürü olarak görev yapan Zihni Uğurses,  1997 yılında Ülker’in distribütörlük sistemine geçmeye karar vermesiyle LMC Gıda’nın aile şirketi olarak kurulmasına öncülük etmiş ve LMC Gıda kuruluşunun ardından Ülker’in Adana ili Seyhan İlçesi distribütörü olarak faaliyetine başlamıştır. Zihni Uğurses, Sabahat Uğurses, Levent Uğurses, Cenk Uğurses ve Mert Uğurses’in kurucu ortaklığı ile kurulan LMC Gıda, yeni araç, teknoloji, depo ve soğuk zincir yatırımları ile hızla büyümüştür.

Ürün portföyünün genişlemesinin yanı sıra, hizmet verilen coğrafya ve personel sayısı da hızla artmıştır. 2012 yılına gelindiğine, 5 ayrı Ülker grup şirketinin Adana Seyhan, Yüreğir, Tarsus, Mersin bölgeleri distribütörlüğü kapsanmıştır. 1997 – 2019 yılları arasındaki 22 yıllık süreçte, uzun yıllar Korozo, Koroplast, JTI, Piyale, Dr.Oetker, Expel, Nefisso, Global A.Ş. gibi firmaların da çeşitli dönemlerde distribütörlükleri yapılmıştır.

Şubat 2012'de, Ülker ‘in almış olduğu karar ile 4 Ülker grup şirketi birleşmiş ve Horizon Gıda çatısı altında tek şirkete dönüşmüştür. Dolayısı ile sadece 2 Ülker grup şirketinin distribütörlük hizmetinin verildiği Tarsus ve Mersin bölgelerinde LMC hizmete son vermiştir. Adana Seyhan ‘da ise Horizon Gıda distribütörlüğü devam etmiştir ve Yüreğir'in de sonradan dahil olması ile beraber tüm Adana il sınırları kapsanmıştır.

Mart 2013'de Mattel Oyuncakçılık San. Tic. Ltd. Şti. ile, Nisan 2014'de, Lego, Ravensburger, gibi dünya markalarının Türkiye temsilcisi olan Adore Oyuncak ve Eğitim Araçları San. Tic. A.Ş. ile Doğu Akdeniz bölgesini kapsayan distribütörlük anlaşması sağlanmıştır.

Kasım 2015 'de, baNNe markası ile oyuncak perakendeciliği alanında faaliyete başlanmıştır ve ilk mağaza Adana Atatürk Caddesi yakınında bulunan Aski Sokağı üzerinde açılmıştır.

Kasım 2016 'da, baNNe Kurttepe Şubesi ile 2. oyuncak mağazası hizmete girmiştir. 

Mart 2017'de, Red Bull Türkiye  ile Adana ili distribütörlük anlaşması yapılmıştır.

2017 - 2018 yılları içerisinde baNNe Baraj Yolu, Turgut Özal, Ceyhan ve Aliya İzzet Begoviç şubelerinin de eklenmesi ile baNNe mağazalarının sayısı altıya ulaşmıştır. 

2019 yılında, baNNe Mersin şubesinin zincire dahil olmasıyla yedinci baNNe şubesi Adana il sınırları dışında ilk kez açılmış oldu.  Aynı zamanda 2019 senesinde yeni araç yatırımları ile beraber Ceyhan, Kozan, Aladağ, Feke, Yumurtalık ilçelerinde de Horizon A.Ş. ve Red Bull ürünlerinin ve Lactalis Gıda’nın satışını yaptığı İçim markalı pastörize ürünler ile Kerevitaş grubunun satışını yaptığı Superfresh markalı ürünlerinin de distribütörlüğüne başlanmıştır.